Sumcový workshop 2019 – 3. ročník
Koncem října jsme pořádali třetí ročník sumcového workshopu na SUMČÁKU. Sešlo se necelých 50 lidí, kteří měli zájem o sumcařinu a hlavně se se chtěli seznámit a popovídat si a snad i něco přiučit. Od pátku do neděle do 12 hodin na workshopu bylo několik přednášek o různých technikách lovu sumců, které jsme si názorně i mohli ukázat přímo u vody. V letošním roce jsme se věnovali vertikální technice. Při názorné ukázce se nám povedlo ulovit 7 sumců a největší měl 252cm – 100kg +. Takové gigantické ryby mají na sumčáku a my měli neuvěřitelné štěstí, že jsme tuto rybu ulovili. Při lovné ukázce vertikálu se nám povedlo zdolat 3 sumce najednou. Byla to neuvěřitelná show na kterou asi nikdo nezapomene.
Rybáři si mohli vyzkoušet tyto záběry i zaseknout a brzo pochopili, že to není jen tak. Praxe a čas u vody se nedá ničím nahradit a všichni nám dali zapravdu. ( Sumcařina je dřina ) bylo naše heslo na tomto workshopu. Po celou dobu akce byla povolená přívlač. Mezi muži bylo i pár žen, které projevili zájem o lov sumců. Jedné ženě se povedla ulovit krásná štika cca 75 cm. Byli jsme mile překvapeni, že i ženy mají zájem lovit sumce.
Cíl byl splněn sumec se ulovil, vypilo se nějaké pivko hodně se povídalo a hlavně to bylo velmi pohodové setkání. Video z celé akce půjde v zimě do střižny a vy ho můžete vidět na oficiálním hell-cat kanálu youtube : https://www.youtube.com/channel/UChA6FsepioESNRnF4GDv5pA…
Všem zúčastněným bychom chtěli poděkovat za účast a hlavně majitelům SUMČÁKU Martinu Mrázovi a Ludkovi Horákovi, kteří pro nás vše na jedničku připravili se svým týmem správců. Šéf správců Patrik Bako nám neustále pomáhal. Velké díky patří i Patrikovi. Je neuvěřitelné, že v dnešní době někdo podpoří partu sumcařů a zapůjčí revír lidem zdarma. Lidé ze sumčáku mají srdce na pravém místě. Od minulého roku jsme zaznamenali na sumčáku novinky, které nás mile překvapily. Líbí se nám, že revír jde pořád kupředu, i když sumce přemluvit není někdy na pískovně sumčák zrovna jednoduché.
Na příští rok už máme rezervovaný termín workshopu 2020, tak snad všechno klapne, jako každý rok. Určitě si nyní říkáte, že byste se chtěli takové akce zúčastnit. Sledujte náš oficiální kanál youtube , kde určitě bude upoutávka na různé akce, které pořádáme. Workshop 2019 byl plný za 22 hodin a reklama se nedostala ani na žádnou sociální sít.
Děkujeme za vše s pozdravem Hell-Cat tým / Roman Matula.
www.hell-cat-fishing.cz

Úvodní stránka

Pin It on Pinterest

Share This