Turistika a ubytování

Ubytování pro rodiny s dětmi: www.rivierahotel.cz

riviera image-31 image-18 image-39 image-36  image-42

Hotel, který leží v tichém a příjemném prostředí na břehu jezera je vzdálen pouhých 5 km od Sumčáku. V okouzlující přírodě Krušných hor se pro vaši rodinu stane pobyt na Sumčáku krásným zážitkem.  Hostům je k dispozici recepce, výtah, salonek, konferenční místnost, restaurace s krbem, zimní zahrada, nekuřácká restaurace, grilpavilon, kadeřnictví, relaxcentrum s bazénem, poolbar, bowling, vlastní hotelová pláž, parkoviště a mnoho dalších aktivit.

Příjemné ubytování pro méně náročné klienty:  www.pension-eric.cz

Pension-Erica_039 Pension-Erica_303  Pension-Erica_298

Rodinný Pension Eric je umístěn na okraji města Ostrova, 10 minut od Sumčáku.

 

Přírodní pivní lázně: ubytování 5 km od Sumčáku: www.eurocentrum-pivnilazne.cz

EVROPSKÉ CENTRUM PŘÍRODNÍCH PIVNÍCH LÁZNÍ, s největší pravděpodobností se jedná o jediné místo v Čechách, kde se do pivních lázní nalévá Karlovarské 14⁰ nefiltrované nepasterizované černé pivo, které se vaří na místě v rodinném pivovaru. V budově samotných pivních lázní se kromě devíti pohodlných hotelových pokojů nachází restaurace „Staroslovanská kuchyně“. Její velkolepý sál postavený roku 1810 se stropními klenbami, sloupy a krbem vytváří skvělou dobovou atmosféru, která je podtržená i způsobem přípravy nabízených pokrmů. Jako naši slovanští předci využívají zde k přípravě starých kamenných pecí vytápěných dřevem. Zajeďte si ochutnat zvěřinu, kančí, hovězí, jehněčí, bažanta, lososa a mnoho jiné. Toto kouzelné místo najdete pouhých 5 km od Sumčáku.

Umístění a dostupnost objektu

Evropské centrum přírodních pivních lázní“ se nachází 5 km od Sumčáku, v krajině, která díky svému rázu vybízí lidi k odpočinku již několik století. Do Karlových Varů odtud vede malebná cesta podél říčního potoka přes hustý krásný les. Tento dům postavil v roce 1810 německý hrabě pro své hosty-lovce. Odtud se jezdili léčit minerální vodou do Karlsbadu. Klenby, žulové sloupy v sále, velký krb a křišťálové lustry evokují interiér počátku 19. století. Pramen vody, který vytéká ze skály, se používal k přípravě jídla a chlazení nápojů. Nacházel se přímo ve sklepě. Budova byla postavena kolem pramene.

Vybavení objektu

Hosté mají k dispozici 9 pokojů, s postelemi od klasických až po 2×2 metry. V ceně pokoje je i snídaně. Pension má vlastní velké parkoviště, které je pro hosty pensionu a restaurace zdarma. Hosté mohou posedět na venkovní terase nebo se vykoupat v pivních lázních. Po koupeli v pivních lázních pocítíte požadovaný efekt: Vaše pokožka bude sametová. Je to díky tomu, že je vodní roztok skutečně z živého nefiltrovaného piva nasycen proteiny, uhlovodíky, celým spektrem aminokyselin a vitamínů (především skupiny B), organickými kyselinami a prvky (železo, draslík aj.). V okolí pensionu je les, pole, hory, zvěř, ptáci. Pro lidi, kteří chtějí splynout s přírodou, nenajdete krásnější místo. Je zvlášť pohodlné pro automobilisty. Úžasná a přitom užitečná pivní lázeň, skvělé pivo z domácího pivovaru a výborná jídla z vlastní pece.

Pokoje

Všechny pokoje mají vlastní koupelnu s wc, na pokojích je TV, v celém pensionu zdarma wifi.

stažený soubor  stažený soubor (1)  stažený soubor (3) stažený soubor (2)

 

 

Turistické zajímavosti v okolí SUMČÁKU:

Město Hroznětín: 1 km od Sumčáku

http://www.mestohroznetin.cz/

Zakladatel Tepelského kláštera Hroznata za vojenské zásluhy obdržel od Přemysla Otakara I. koncem roku 1213 dědičný statek Hroznětín. Hroznětín byl povýšen na město kolem roku 1333 Janem Lucemburským.Od roku 1499 je v Hroznětíně židovské ghetto, jak o tom svědčí židovský hřbitov, který patří k nejstarším v Čechách. Po osvobození v roce 1945 bylo město postupně osidlováno českým obyvatelstvem.

S účinností od 23.1.2007 byla obec Hroznětín stanovena městem na základě dekretu od předsedy Poslanecké sněmovny. V současné době má město Hroznětín s přilehlými osadami Bystřice, Ruprechtov, Odeř a Velký Rybník 1 931 obyvatel.

Na jih od města se rozprostírá rovinaté území s rekreační oblastí Velký Rybník, která je jednou z největších chatových oblastí Karlovarska.

Hroznětín – Židovský hřbitov 1 km od Sumčáku

Jeden z nejstarších židovských hřbitovů ve střední Evropě. Jedná se o velmi historicky cennou památku.

Hroznětínský židovský hřbitov se nachází na severním okraji obce, ve svahu na úpatí zalesněného vrcholu a při potoku Bystřice.

Jeden z nejstarších židovských hřbitovů ve střední Evropě byl založen v 15. století a později několikrát rozšiřován do dnešní plochy 4.468 m2. Za druhé světové války a po ní byl devastován. V posledních letech byl však rekonstruován.

Velká část náhrobků se nachází v zadní části a v místech kde se terén více svažuje. Přední a vyvýšená část je téměř holá. Nejstarší náhrobky pocházejí z druhé poloviny 17. století. Celkem zde najdeme na tři stovky náhrobků.

Hřbitov dnes ohrazuje opravená zeď z lomového kamene a doplněná kovanou bránou. Hřbitov je uzamčen, klíč lze zapůjčit na OÚ. Přístup je z cyklostezky vedoucí z hlavní silnice kolem pily.

stažený soubor (4) stažený soubor (5) hřbitov

 

Kamenolom Eurovia Děpoltovice – 5 km od Sumčáku

stažený soubor  images (2) images images (1)

 

Smolné Pece – 8 km od Sumčáku

Důvod ochrany, nebo důvod zařazení do databáze: zachování jedinečného geologického profilu turmalinickým pegmatitem v biotitickém granitu, jediný odkryv v pegmatitu v záp. Krušných horách

Střety zájmů: sběratelství

Popis střetů zájmů: haldy jsou častým cílem sběratelů nerostů

Žulové pegmatity jsou zdrojem cenných nerostných surovin, především živce pro keramický průmysl a slídy pro průmysl elektrotechnický. Živec byl důležitou surovinou pro porcelánky a na Karlovarsku se v minulosti dobýval z drobných těles miarolitických pegmatitů. Jeden z těchto výskytů se nachází na zalesněném Hamerském vrchu jižně od obce Smolné Pece u Nejdku. Pegmatit tam pronikl do biotitického granitu horského typu. Skládá se z jemnozrnné (aplitické) příkontaktní zóny a centrální blokové zóny s velkými vyloučeninami šedého křemene a růžového draselného živce. Těžen byl drobným lomem, směrem po žíle přecházejícím do podzemní dobývky, jejíž dno je celoročně zatopeno vodou. Níže po svahu se zachovaly zarostlé odvaly, na nichž lze nalézt některé zajímavé minerály.

stažený soubor (1) stažený soubor (2) images (4) images (5)

Horské prostředí v dojezdové vzdálenosti 20 minut od Sumčáku:

Pernink, Abertamy, Jáchymov, Boží Dar – pobyt na čerstvém vzduchu pro vás a vaši rodinu během dne, kdy aktivita sumců není vysoká. Gastronomie, rozhledny, turistické zajímavosti v daných městech.

 

Karlovy Vary – Vyhlášené lázně s léčivými prameny (10 km od Sumčáku)

 

 

Pin It on Pinterest

Share This