Vodní plocha

Lov sumců na Sumčáku

Lov sumců a jejich chov je naším velkým koníčkem, který stojí i za vznikem revíru Sumčák. Naše začátky jsou spojeny s vodní plochou nedaleko Karlových Varů, kde jsme s chovem sumce začínali. V současné době se jezero Sumčák nachází v těsné blízkosti Prahy. Přesunuli jsme do něj kompletní obsádku z původního rybníku a přidali další, krásné ryby. Nová vodní plocha je větší a hlubší, s perfektní dopravní dostupností a komfortem. Jezero je nadstandardně zarybněno nejen sumci, ale i kapry, amury, štikami, okouny a candáty. Samozřejmostí je velké množství krmných ryb, kterých ročně vysadíme 2-3t. Na své si u nás přijdou nejen čistokrevní sumcobijci, ale i lovci, kteří si při lovu sumce rádi chytnou i jiné druhy ryb.

Přejeme vám krásné chvíle, strávené na naší unikátní vodě.

Jezero Sumčák

Jezero Sumčák je rybochovné zařízení, ve kterém se v současné chvíli nachází přes 200 sumců. Většina ryb je nad 150cm – 65 sumců nad 2 metry a 52 albínů. Velkou výzvou pro vás jistě bude dvojice albínů 200+ nebo perfektně stavěné samice 240+. Největší zdolanou rybou je samec 258 cm. Naším klenotem je 10 ryb přes 100 kg s délkou 250+. Tento stav je konečný, nyní budeme doplňovat pouze větší sumce výměnou za menší – sledujte „aktuality“ nebo naší FB stránku.

Pískovna Ostrá, nádherná lokalita a domov našich sumců, se nachází 25 minut od Prahy u obce Ostrá. Pěti hektarový areál s hloubkami až 11 metrů, průzračná voda, písečné pláže, lákající ke koupání a co je hlavní pro nás, rybáře, plno krásných ryb, často trofejních rozměrů. Kapři, amuři, candáti, štiky, obrovští okouni, jsou už sami o sobě velkým lákadlem. Od sezony 2018 je však tato obsádka víceméně pouze doplňkem, neboť tím hlavním jsou naši sumci a jejich nový domov v této nádherné vodě. Tímto krokem se revír Sumčák posouvá zase o level výše, lokalita takového formátu je srovnatelná i s těmi nejlepšími sumcovými revíry v Evropě. Rozmanité dno a hloubkové rozdíly umožní lov více rybolovnými způsoby, než tomu bylo doposud. Areál je situován v krásném prostředí, který přímo vybízí k rodinné rekreaci. Právě pro rodiny s dětmi jsme připravili 4 komfortní chatky. Vláčka, vertikální přívlač, lov sumců ze břehu, lov dravců a kaprů, to vše si budete moci plně vychutnat od nové sezony 2018 na revíru Sumčák..Upozorňujeme, že lov sumců má svá specifika – je dobré si o sumcích něco nastudovat, než k nám vyrazíte. Představa, že přijedu na soukromák a budu chytat sumce za sumcem je naprosto mylná.

Loví se stylem chyť a pusť. Petrův zdar, ať Vám to cinká !!

Areál je pod neustálým dohledem, chráněn bezpečnostní agenturou a monitorován fotopastmi, jakýkoliv podezřelý pohyb bude konzultován s policií čr. (toto upozornění neplatí pro sumcobijce)

Pin It on Pinterest

Share This