sportovní lov sumců na rybníku Sumčák

Lov sumců na Sumčáku – pravidla

Pravidla lovu sumců:

Každý lovec je povinen seznámit se před zahájením lovu s tímto řádem a bezpodmínečně jej dodržovat. Při vstupu do areálu rybníka se každý dobrovolně podvoluje tomuto řádu. K lovu není potřeba svazová povolenka k lovu ryb. Vstup a výstup z areálu je možný POUZE  se správcem. Loví se stylem "chyť a pusť" nonstop na max. 4 pruty, z čehož maximálně 3 pruty mohou být sumcové. (přesto doporučujeme lovit na méně prutů - čím méně prutů je ve vodě, tím je větší šance na rybu) Při lovu na feeder je zakázáno používat ulovené ryby jako nástražky. Ve výjimečných případech, !!!pouze po předchozí domluvě se správcem a v případě řádného odkupu!!!, lze udělit výjimku.

Minimální výbava pro lov ze břehu:

  • sumcový prut 400g
  • kmenová šňůra (nikoliv vlasce) na 60 kg
  • návazcovka na 100 kg
  • pevnostní sumcové háky, např. Owner, Gamakatsu.. jediná povolená montáž jednohák + trojhák. (nikoliv 2 trojháky kvůli zbytečným poraněním ryb a samotný jednohák kvůli nebezpečí šluknutí háku do jícnu.) Jednohák je povolen pouze při lovu na úhoře.
  • obratlíky a karabiny na 100 kg

Při záběru je lovec povinen dostat rybu co nejrychleji z vody a nepovolovat brzdu v blízkosti překážek kvůli nebezpečí úniku ryby do vázky a její případné smrti. Při focení je lovec povinen mít pod rybou plachtu, kterou Vám správce vydá při příjezdu a kbelík na polévání. Plachtu je třeba mít nataženou přímo k vodě, aby ryba nemohla být ani kousek tažena po volné zemi. Pokud na ní pokládáte rybu - musí být mokrá!! Při zvedání sumce je třeba dbát maximální opatrnosti a !!NEBRAT SUMCE POD BŘICHEM!!. Při zvedání kolmo držet rybu za prsní ploutve a nestrkat ruce do žaber. Kolmo zvedat rybu je povoleno do její maximální délky 160 cm. Ryba musí být vrácena do pěti minut zpět vodě. V případě vytažení poraněné ryby (krvácení) není focení dovoleno a je potřeba položit ji ihned zpět do vody, kvůli zastavení krvácení a další postup konzultovat se správcem. Používání rybářských přístřešků (bivaků) je povoleno. Rozdělání ohně je povoleno pouze na vyznačených místech. Vnazení, zavážení a zdolávání úlovku pomocí lodě je povoleno. Přímý lov z lodi také. Motory - pouze elektro. V případě volné vodní plochy lze lovit sumce i trollingem. Vláčka je povolena (vybavení na vláčku je nutné zkonzultovat se správcem). Na všech lovných místech platí zásada čistého prostředí, odpadky a  nedopalky patří do sběrných nádob, nikoliv za sebe do lesa. Při příjezdu vám správce vydá pytel na odpadky, který po vašem odchodu můžete zanechat uzavřený na místě, správce se postará o jeho odklizení. !! Po opuštění lovných míst se musí nacházet toto lovné místo ve stavu, v jakém bylo při příchodu. Bordel a nedopalky od cigaret na zemi nebudou tolerovány !! Používání bójek je povoleno, ale nedoporučujeme jej. Jakýkoliv cizí předmět ve vodě snižuje šance na záběr. Doporučujeme lovit "hladinovkou" (viz videogalerie) bez olov a kačen. Provozovatel nenese odpovědnost za škody na zdraví návštěvníků areálu, které si způsobili vlastní neopatrností, přeceněním svých schopností, fyzických možností, či porušením tohoto řádu. Provozovatel ze stejných důvodů neodpovídá ani za případnou smrt návštěvníka areálu. Každý návštěvník areálu zodpovídá za své vlastní věci. Ty je povinen zabezpečit tak, aby nemohlo dojít k jejich zcizení, či poškození, včetně předmětů uložených, či odložených v zaparkovaných vozidlech. !!Zákaz prořezávání okolních porostů!! Případné návštěvy na revíru je nutné předem ohlásit správci. Po vyložení věcí u lovných míst, zaparkujte vozy na parkoviště u lovného místa 2. Zákaz vjezdu autem k lovnému místu VIP (lze dojet k lovnému místu 3 a vyložit věci, případně odvézt veškeré věci od hráze na lodi).

Při jakémkoliv porušení pravidel bude návštěvník vykázán z areálu bez jakékoliv náhrady, se zákazem každého budoucího lovu na této lokalitě.  

Příjezd na Sumčák: po 13.hodině (kontaktujte, prosím, správce)

Odjezd ze Sumčáku: do 12h (kontaktujte, prosím, správce)

Doprovod: děti, mládež do 15ti let, manželky, milenky, kamarádky, přítelkyně - zdarma

Pánský doprovod: není možný (je to z důvodu, že umožňujeme lovit na 4 udice na osobu. Jelikož byly tendence skládat se na povolenku, stáli jsme před rozhodnutím, zda lov na 4 udice zakázat. Prozatím jsme to vyřešili tímto způsobem.)

 

Sprcha s teplou vodou a splachovací toaleta je pro vás k dispozici u správce Sumčáku.